Royal
Casting Club
of Flanders VZW
sedert 1972
 
Castinfo
Lid worden
e-mail
Vliegvissen
Vliegwerpen
Vliegbinden
Challenge B&B
Activiteiten
Artikels
Fotopagina
Wedstrijdkalender
Links
Tweedehands
 
 

CCF promoot vliegvissen bij jeugd

 

Jaarlijks organiseren de Verenigde Geraardsbergse Hengelclubs een vierdaagse jeugdcursus hengelen waarbij een halve dag gespendeerd wordt aan het vliegvissen. Al jaren verlenen enkele CCF-leden belangeloos hun medewerking om de jeugdige vissertjes de eerste knepen te leren van het vliegvissen. Dat was ook zo begin juli in Zandbergen langs de oevers van de Dender. Niet minder dan 6 van onze leden waren present om 17 jongeren tussen 8 en15 jaar te leren werpen, vliegenbinden en proberen een visje te vangen.

Op de Dender was dat een hele opgave enkele dagen na de hittegolf want de vis gaf niet present. Jan Devooght, Eddy Coffin, Dirk De Meester, Giani Devooght, Georges De Vuyst en Guido Vinck haalden het onderste uit de kan, maar met slechts een klein uurtje echt vissen, was het enkel Giani die een blankvoorn kon vangen. Desalniettemin werd de minicursus vliegvissen met veel aandacht gevolgd en was het enthousiasme groot bij de jongeren om tijdens hun komende vakantie een (vliegen)hengeltje mee te nemen...

Alle kindjes luisterden aandachtig in de klas van meester Guido.

Daarna nam hij ze mee naar buiten voor enkele praktijklessen.

Professor Giani was ook aanwezig.

Giani nam ze mee naar het water.

En toonde hoe de echten dat doen.

 


 

Terug naar overzicht...

 

 

Clicky